Haber

Sma Tip-1 Hastası Defne Bebek İçin Kınık’ta Anlamlı Turnuva

Kınık Belediyesi Tenis Kulübü tarafından, İzmir Kınık’ta yaşayan Sma Tip-1 hastası bebek Defne Gürbulak için valilik onaylı kampanyaya katkı sağlamak amacıyla “Yaşasın Defne Tenis Turnuvası” düzenlendi. Turnuvaya vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Kınık Belediyesi Tenis Kulübü, Sma Tip-1’li Defne Gürbulak bebeğinin valilik onaylı kampanyasına katkı sağlamak amacıyla Defne Yaşasın Tenis Turnuvası düzenledi. Turnuvaya gönüllü Defne bebeğin sporcuları yoğun ilgi gösterdi.

Toplam 100 sporcunun katıldığı ve kıyasıya mücadele ettiği, toplam 17 gün süren tenis turnuvasının startı; bebeğin bağış toplama etkinliği başlar başlamaz verilir.

Kınık Belediyesi Tenis Kulübü ve Tenis Antrenörü Caner Yaşar’ın hakemliğinde düzenlenen turnuvaya katılan sporcular, ortada topladığı parayı Defne bebek için bağışladı.

Turnuvada dereceye giren ve katılan herkes için düzenlenen ödül töreninde çift bayanlarda Gamze Mülayim ve Dilek Uslu çift bayanlarda ikinci, çift erkeklerde Mehmet Pamukçu ve Mustafa Ali Kavas ikinci olurken; Çift bayanlarda Zekiye Yaşar ve Tuba Doğan birinci olurken, çift erkeklerde Volkan Yalım ve Necati Baş birinci oldu. Dereceye girenlere ödülleri takdim edilirken, katılan herkese ikramlarda bulunuldu.

Turnuvaya ödül töreninin yanı sıra Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, Kınık İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Çelik, Kınık Halk Eğitim Merkezi Müdürü Fatih Sakin, sporcular ve aileleri katıldı.

Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, “Böylesine anlamlı ve özel bir etkinlikte konuşuyor olmak benim için çok özel. Hem Sma’lı Defne bebeğimize destek olmak hem de tenisin ilçemizde turnuva yapılacak seviyeye geldiğini görmek mutluluk verici. Katılan ve destek olan herkese teşekkür ediyor, başarılarının ve hassasiyetlerinin devamını diliyorum.” söz konusu.

Başkan Doğruer, Sma Tip-1 Hastası Defne Gürbulak’a yardım çağrısı yaptı

“Defne bebeğe maddi ve manevi destek olmak isteyenler ‘defneyasasin’ kullanıcı adıyla Instagram, Twitter ve TikTok’tan takip ederek valilik onaylı banka hesabına bağışta bulunabilir.” söz konusu.

Program, Kınık Halk Eğitim Merkezi Türk Sanat Müziği Korosunun müzik dinletisi ve hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu