Haber

TİHEK Başkanı Kılıç: Kahramanmaraş depremleriyle ilgili rapor haftaya tamamlanacak

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) Başkanı Muharrem Kılıç, Kahramanmaraş’taki deprem izleme faaliyetlerine ilişkin raporun önümüzdeki hafta tamamlanacağını söyledi.

Türkiye Barolar Birliği Litai Konukevi’nde düzenlenen “Ayrımcılıkla Mücadele Danışma Kurulu Toplantısı”nda kurum ve komisyonun çalışmaları hakkında bilgi veren Kılıç, Türkiye Barolar Birliği’nde kanun kapsamında faaliyetlerin yürütüldüğünü belirtti. ayrımcılığa karşı çaba.

Ayrımcılıkla mücadele konusunda kurumsal kapasiteyi artırmak için çaba sarf ettiklerini belirten Kılıç, kurulun değerli görevler üstlendiğini vurguladı.

Muharrem Kılıç, hukuk fakültesi öğrencilerine insan hakları ve eşitlik konulu sertifika eğitimleri vereceklerini söyledi.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından TİHEK olarak bölgeyi ziyaret ettiklerini hatırlatan Kılıç, depremzedelerin kaldığı yerlerde de faaliyet yürüttüklerini söyledi. Kılıç, “Deprem sonrası izleme faaliyetleri açısından raporu hazırlamaya devam ediyoruz. Muhtemelen önümüzdeki hafta tamamlanacak.” söz konusu.

ulashaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu