Haber

Deprem Risk Yönetimi Bilim Kurulu ve Çalışma Grubu Toplantısı Tekirdağ’da Gerçekleştirildi

Trakya Belediyeler Birliği tarafından Tekirdağ’da Deprem Risk Yönetimi Bilim Kurulu ve Çalışma Kümesi toplantısı gerçekleştirildi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, belediyede Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, Trakya Üniversitesi ve Kırklareli Üniversitesi iş birliğiyle oluşturulan Beyin Sarsıntısı Risk Yönetimi Bilim Kurulu ve Çalışma Kümesi öne çıktı.

Toplantıda Trakya Belediyeler Birliği, belediye, üniversite, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), AFAD, UMKE yetkilileri ve akademisyenler, doğal afet risk yönetimi, kentleşme ve depremsellik konularında belediye politikalarının geliştirilmesi amacıyla bilgi alışverişinde bulundu.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Trakya Belediyeler Birliği Lideri Kadir Albayrak, Tekirdağ’ın deprem bölgesinde olduğunu hiçbir zaman unutmadıklarını belirtti.

Depreme hazırlık çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Albayrak, “Bilindiği üzere 1. derece deprem bölgesinde yer alıyoruz. Kuruluşumuzdan bu yana afet risklerini azaltmak için birçok önemli projeye imza attık. Zemin etüdünden kentsel dönüşüme kadar birçok önemli projeye imza attık. ölçüm istasyonlarından afet toplanma alanlarına, araç ve ekipman yatırımından vatandaşlara deprem eğitimlerine kadar çok geniş bir yelpazede çalışıyoruz” dedi. sözlerini kullandı.

Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel Uyum Dairesi Başkanı Sevim Avcı Yener de Trakya’daki tüm belediyeleri projelerine dahil etmek istediklerini belirtti.

Yener, katılımcılara afet, risk ve acil durum yönetimi, olası bir depremin etkilerini en aza indirecek eylemlerin tanımlanması, kayıpların azaltılması ve yeniden yapılanma için atılacak adımların belirlenmesi, afet odaklı kentsel dönüşüm çalışmaları, deprem etüt kümelerinin oluşturulması ve çalışma modelinin belirlenmesi konularında bilgi verdi. . .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu